• VÄLKOMMEN TILL SÖDERSTÖDSGRUPPEN
    Vi skapar meningsfulla möten mellan människor
  • VÄLKOMMEN TILL SÖDERSTÖDSGRUPPEN
    Vi skapar meningsfulla möten mellan människor
  • VÄLKOMMEN TILL SÖDERSTÖDSGRUPPEN
    Vi skapar meningsfulla möten mellan människor
  • VÄLKOMMEN TILL SÖDERSTÖDSGRUPPEN
    Vi skapar meningsfulla möten mellan människor
  • VÄLKOMMEN TILL SÖDERSTÖDSGRUPPEN
    Vi skapar meningsfulla möten mellan människor

 

För mer information

Mån–fre     kl 07-17

08-702 20 89
bokning@soderstod.se

 

Sollentuna

 Boka tid direkt här

 

Sollentuna

 

I Sollentuna hittar du både vår mottagning för familjerådgvning samt vår enhet för familjebehandling. Vi tar vi emot alla vardagar, och arbetar även kväll mån-tors.

 

I Sollentuna erbjuds familjerådgivning utifrån ett systemteoretiskt perspektiv samt med inriktning KBT av erfarna rådgivare, med mångårig erfarenhet från arbete med familjer och barn. Specialkompetens inom neuropsykiatriska svårigheter såsom ADHD/AST finns också.

 

 

Medarbetare Familjerådgivning samt Familjebehandling

 

Maria Hällström

maria.hallstrom@soderstod.se

VD och grundare 

Socionom

Leg.psykoterapeut KBT

Familjeterapiutbildad

Handledar och lärarutbildad i psykoterapi enl UHÄ

Stefan Grundemark

stefan.grundemark@soderstod.se

Leg. psykolog

Familjeterapiutbildad

Bahar Heidari

bahar.heidari@soderstod.se

Beteendevetare
Leg. psykoterapeut KBT

Talar persiska

Jerome Hallard

jerome.hallard@soderstod.se

Socionom

Grundläggande psykoterapiutbildning KBT

Pågående steg 2 KBT

Talar även franska

 

Medarbetare Familjebehandling

 

Pauline Nordqvist

pauline.nordqvist@soderstod.se

Vice VD och grundare

Socionom

Familjeterapiutbildad
Grundläggande psykoterapiutbildning KBT

Anneli Fredricson

anneli.fredricson@soderstod.se

Socionom

Familjeterapiutbildad

grundutbildning i psykoterapi

Pågående steg 2 KBT

Yvonne Ahlstedt

yvonne.ahlstedt@soderstod.se

Socionom

Leg.psykoterapeut familjeterapi

Shahnaz Rasuoli

shahnaz.rasouli@soderstod.se

Psykolog

Ingrid Siegel

ingrid.siegel@soderstod.se

Fil.kand beteendevetare

Grundläggande psykoterapiutbildning KBT

Per Norberg

per.norberg@soderstod.se

Socionom

Grundläggande psykoterapiutbildning KBT

Per Åkesson

per.akesson@soderstod.se

Socionom

Familjeterapiutbildad

 

Annelie Nilsson

annelie.nilsson@soderstod.se

Socionom

Leg.psykoterapeut PDT

 

Gro Hoen

gro.hoen@soderstod.se

Beteendevetare

Familjeterapiutbildad

Talar även spanska